Bohaterowie

David Hester

Dave – wymagający i zdyscyplinowany właściciel składu konsygnacyjnego – stąpa ostatnio po cienkim lodzie. Jest w środowisku postrzegany jako gruba ryba, a cały jego dobytek okupiony jest krwią, potem i łzami.
Po tym jak w 2005 oskarżono go o jazdę pod wpływem alkoholu, Dave został skazany na prace społeczne w miejscowym sklepie sieci Goodwill. Sklep z meblami, który wówczas posiadał, postanowił przekształcić w sklep z artykułami używanymi.
Ten pomysł zmienił jego życie. Dave sprzedał za niewielkie pieniądze kolekcję kolejek swojego ojca – wojskowego i miłośnika pociągów – który całe życie ciułał pieniądze i eksponaty (kolekcja była tak wielka, ze jej sprzedanie zajęło Dave’owi 5 lat). Mówi, że jest zupełnym przeciwieństwem taty: ceni prostotę i porządek. Żadnych rupieci, tylko interesy.
W gronie naszych licytujących Dave prowadzi działalność zakrojoną na największą skalę. By móc zapłacić swoim 15 pracownikom, musi zarobić na każdym zakupionym pojemniku. Kolekcjonerzy liczą, że kupią u niego dzieła sztuki po okazyjnych cenach. On jednak weźmie tyle, ile rzeczywiście są warte – od 150 tys. dolarów w górę.