Czwartki o 21:00 od 29 listopada
Więcej
< Artykuły

Poznaj bohaterów serialu Wikingowie!

Królowa Lagertha (Katheryn Winnick) – Lagertha to pierwsza żona nieżyjącego już Ragnara Lodbroka, która sama teraz sprawuje władzę w Kattegat. Jest wojowniczką i silną kobietą, z którą trzeba się liczyć. Zawsze walczyła jako tarczowniczka ramię w ramię z mężczyznami. Choć zrządzeniem losu straciła Ragnara, dba o spuściznę po nim.

Floki (Gustaf Skarsgård) – Floki to mistrz szkutniczy, który projektuje i buduje prototyp łodzi nowej generacji, zdolnej przebyć otwarty ocean, a jednocześnie pływać nawet po najpłytszych rzekach. Jest bardzo pobożny i nad wszystko przedkłada wiarę w Boga. Floki wyrusza w swoją pierwszą samodzielną podróż, by odnaleźć samego siebie i nowe lądy.

Biskup Heahmund (Jonathan Rhys Meyers) – Heahmund jest pobożnym hierarchą kościelnym, który sprawuje prestiżowy urząd biskupa Sherborne. Jest też groźnym wojownikiem, z zapałem broniącym swojej wiary i swojego króla. Łatwo jednak ulega namiętnościom, co ostatecznie doprowadzi go do konfliktu wewnętrznego.

Bjorn (Alexander Ludwig) – Bjorn jest najstarszym synem Ragnara i Lagerthy. Podążając śladami ojca, chce się sprawdzić jako wojownik i odkrywca. Po bitwie, w której nie odniósł nawet najmniejszego zadrapania, zyskał słynny przydomek Żelaznoboki.

Ivar bez Kości (Alex Høgh Andersen) – Syn Ragnara i bodaj najsławniejszy wiking wszech czasów, nawet w tamtej epoce budzący grozę patologicznym okrucieństwem. Ivar jest niezwykle ambitny, a jego ambicje położą się cieniem na spuściźnie ojca i doprowadzą do powszechnej wojny. Tego człowieka ludzie autentycznie się boją.

Hvitserk (Marco Ilsø) – Syn Ragnara. Hvitserka łączy z jego starszym bratem Ubbe szczególna więź, odkąd jako dzieci wskoczyli razem do lodowatego jeziora, z którego musiała ich ratować Siggy – przypłacając to życiem. Hvitserk jest postacią bardziej skomplikowaną i mroczniejszą niż Ubbe, co uwidacznia się stopniowo.

Ubbe (Jordan Smith) – Syn Ragnara i również już nieżyjącej królowej Aslaug, przejawiający wobec młodszych braci postawę paternalistyczną. Ubbe jest wrażliwym, troskliwym i atrakcyjnym młodym mężczyzną, pod wieloma względami najbardziej podobnym do ojca.

Kjetill Płaskonosy (Adam Copeland) – Kjetill jest człowiekiem solidnym, który ceni sobie życie rodzinne, a w obliczu wyzwań nie traci głowy. Kiedy zostaje poddany szeregowi prób, ujawniają się jego ambicje i złożoność charakteru. (Występuje w odcinkach 505-510)

Astrid (Josefin Asplund) – Astrid to piękna młoda kobieta, powierniczka Lagerthy. Jest wolnym duchem, który odrzuca społeczne konwenanse i nie uznaje żadnych ograniczeń. Lagertha wyszkoliła ją zarówno w sztuce wojny, jak i miłości.

Król Aethelwulf (Moe Dunford) – Syn nieżyjącego już króla Ecberta, który musi chronić przed wikingami siebie i swą rodzinę, przejmując jednocześnie obowiązki nowego władcy Wessex. Podobnie jak biskup Heahmund, Aethelwulf jest dobrze przygotowany do walki o swoje ziemie.

Królowa Judith (Jennie Jacques) – Judith to córka króla Aellego i żona Aethelwulfa. Zadurzyła się w Athelstanie, co doprowadziło do jej upadku, a ze związku obojga urodził się Alfred.

Książę Alfred (Ferdia Walsh-Peelo) – Alfred jest bretwaldem, czyli najwyższym władcą  Anglosasów, wybranym i przysposobionym do tej roli przez zmarłego króla Ecberta, swojego dziadka. Jako drugi syn króla Aethelwulfa ma utrudnioną drogę na tron. Trudności te potęguje dodatkowo jego charakter: Alfred odznacza się skłonnością do rozmyślań, jest chorowity i nie lubi walczyć – nie stanowi więc oczywistego kandydata na króla.

Król Harald Pięknowłosy (Peter Franzén) – Złożona postać, pragnie zostać królem całej Norwegii.

Halfdan Czarny (Jasper Pääkkönen) – Młodszy brat króla Haralda, porywczy, ale bardzo lojalny.

Torvi (Georgia Hirst) – Partnerka Bjorna, kochająca matka trojga dzieci, lojalna i godna zaufania przyjaciółka, zwłaszcza Lagerthy. Z upływem czasu Torvi doskonale opanowała sztukę walki i stała się także budzącą respekt tarczowniczką.

Margrethe (Ida Marie Nielsen) – Margrethe udaje się awansować z pokornej niewolnicy na małżonkę braci Lodbrok, ale tej godnej pozazdroszczenia pozycji nie zdobywa wyłącznie dzięki szczęściu. Jest ambitna i gotowa wykorzystywać innych dla osiągnięcia swoich celów.

Eufemiusz (Albano Jeronimo) – Władca towarzyski i otwarty na świat, który chce handlować z wikingami i dba o swoje interesy. Bjorn nie potrafi go rozgryźć. Eufemiusz być może panuje w tym sielskim królestwie, ale czy prawdziwym władcą nie jest ktoś inny? (Występuje w odcinkach 504 - 505)

Kassia (Karima McAdams) – Postać wielowymiarowa i nieodgadniona, wytrwale dążąca do realizacji swoich planów. (Pojawia się w odcinkach 504 - 506)

Sindric (Frankie McCafferty) – Człowiek-zagadka; pojawia się niespodziewanie w stosownej chwili, a jego rozległa wiedza i doświadczenie przysługują się wikingom. (Występuje w odcinkach 503 - 506)

Wróżbita (John Kavanagh) – Sędziwy jasnowidz to jedna z najważniejszych postaci w życiu wikingów, ponieważ wierzą oni w przeznaczenie, wróżbici zaś potrafią czytać runy i często wyjaśnić wolę bogów.

Bogowie – Widywani tylko od czasu do czasu, są stale obecni w krajobrazie i w życiu wszystkich wikingów, mężczyzn, kobiet i dzieci.