Wtorki, od 10 września o 21:00 na HISTORY2
Więcej
< Artykuły

Gwiazdy i kosmici

Giorgio A. Tsoukalos

Występujący w naszym cyklu Giorgio twierdzi, że sam także widział UFO. „Ósmego sierpnia 2014 roku przebywałem wraz z 26 innymi osobami na konferencji w Joshua Tree, gdzie dysponowaliśmy goglami noktowizyjnymi. Około północy w obrębie Wielkiego Wozu zauważyliśmy dwie gwiazdy, których normalnie tam nie ma i które po 10 minutach obserwacji zaczęły się poruszać w równej odległości od siebie, aż zniknęły w ciemności nocnego nieba”.

Elvis Presley

Elvis twierdził, że wiele go łączy z istotami pozaziemskimi. Jego rodzina i lekarz rodzinny zapamiętali, że kiedy się urodził, nad rodzinnym domem pojawiło się niewytłumaczalne światło. W wieku 8 lat, jak utrzymywał, kosmici telepatycznie przekazali mu wizję przyszłości – „mężczyzny w białym garniturze śpiewającego tłumom”. Elvis opowiadał też, że w dorosłym życiu często widywał UFO, zwłaszcza dziwne, ruchome światła nad pustynią w nocy.

David Bowie

Bowiego zawsze fascynowali kosmici – dość wspomnieć jego klasyczną piosenkę „Life on Mars?” czy występ w filmie „Człowiek, który spadł na Ziemię”. A ponieważ życie czasem naśladuje sztukę, artysta twierdził, że wiele razy oglądał autentyczne UFO. W dzieciństwie ponoć zdarzało się to tak często, że przyzwyczaił się do tego zjawiska, a jako dorosły widział niezidentyfikowany obiekt unoszący się nad polem, który uznał za „projekcję mojego własnego umysłu usiłującego pojąć istotę tej kwantowej topologicznej bramy do innych wymiarów”.

Robbie Williams

Robbie Williams w 2006 roku zrobił sobie przerwę od śpiewania i życia publicznego, by badać obcych. Podobno przeżył aż trzy spotkania z UFO, po których zaczął uczestniczyć w seminariach i konferencjach o tej tematyce, gdzie poznał wielu innych ufologów. Twierdził nawet, że kosmici odwiedzili go, kiedy pisał o nich piosenkę: „Właśnie skończyłem pisać piosenkę pt. ‘Arizona’, która opowiada o porwaniu przez obcych, kiedy zobaczyłem ten blask. To była magiczna chwila”.

Muhammad Ali

Słynny bokser przez całe życie interesował się UFO. Twierdził, że widział pojazdy obcych i był przez nich obserwowany aż szesnaście razy, a nawet że udało mu się zaobserwować „pojazd macierzysty”. Kiedyś powiedział: „Jeśli spojrzeć w niebo wczesnym rankiem, można zobaczyć, jak się ganiają między gwiazdami”.

Olivia Newton-John

Piosenkarka utrzymuje, że w wieku 15 lat widziała na wsi pod Cambridge srebrny obiekt lecący z „niesamowitą prędkością”. Od tamtej pory wierzy w istnienie życia pozaziemskiego i kiedyś zauważyła: „W Anglii większość ludzi sądzi obecnie, że UFO może istnieć. Ilu ludzi powiedziałoby tak dwadzieścia lat temu?”.

William Shatner

William Shatner, jak przystało na słynnego odtwórcę roli kapitana Jamesa Kirka, wierzy w UFO. Przyznał co prawda, że skłamał, jakoby widział latające spodki w 1969 roku nad pustynią Mojave, ale i tak jest zwolennikiem tej teorii. „Nie ulega wątpliwości, że istnieje życie na innych planetach; do tego wniosku prowadzi zwykła matematyka. Jestem przekonany, że Wszechświat dosłownie roi się – tak jest! – od najróżniejszych form życia”.  Aktor pisze nawet powieść o porwaniu przez kosmitów.