Codziennie o 22:00
Więcej
Bohaterowie

Tim Kennedy

Tim Kennedy jest sierżantem w 7. Grupie Sił Specjalnych Armii Stanów Zjednoczonych i nadal należy do najbardziej elitarnego oddziału sił specjalnych.

 

W zespole znalazł się z racji doświadczenia, jakie zdobył na Bliskim Wschodzie po 11 września, kiedy to wraz ze swymi ludźmi śledził ruchy i w końcu odnalazł przywódców Al-Kaidy Zarkawiego i Bin Ladena. Z tego względu dysponuje bezpośrednią wiedzą o metodach poszukiwania ważnych zbiegów, jak i o stosowanych przez nich sposobach unikania aresztowania.

 

Obecnie Kennedy należy do elitarnego oddziału wywiadowczego sił specjalnych złożonego z najbardziej błyskotliwych żołnierzy oddelegowanych przez armię, marynarkę wojenną, lotnictwo i komandosów. W dochodzeniu dotyczącym sfingowanej śmierci wojskowy punkt widzenia na sprawę jest kluczowy dla określenia możliwych działań i posunięć kogoś, kto dysponuje ogromnymi środkami.

 

Poza pracą na Bliskim Wschodzie Kennedy jako żołnierz sił specjalnych operował też w Ameryce Południowej i spędził wiele miesięcy na działaniach w Argentynie.

Zdobył wiele wyróżnień wojskowych, w tym Brązowy Medal Gwiazdy za męstwo pod ostrzałem.

 

Kennedy ma duże doświadczenie w posługiwaniu się takimi urządzeniami jak georadar, które umożliwiają zbieranie informacji na temat poszukiwanego człowieka.