Codziennie o 22:00
Więcej
Bohaterowie

Lenny DePaul

Dowódca specjalnej jednostki ds. tropienia zbiegów

 

Pracując w największej na świecie agencji zajmującej się tropieniem zbiegów, Lenny DePaul spędził ponad trzydzieści lat na ściganiu najbrutalniejszych przestępców, terrorystów i handlarzy narkotyków. W zeszłym roku odszedł na emeryturę jako jej główny inspektor i szef, któremu podlegało ponad 380 pełnoetatowych śledczych w ponad 90 oddziałach federalnych, stanowych i lokalnych. Odpowiadał bezpośrednio przed Kongresem, a pod jego kierunkiem dokonywano średnio ponad stu aresztowań tygodniowo.

 

Wcześniej DePaul pięć lat służył w marynarce wojennej, a przez kolejne pięć strzegł ważnych obiektów dla amerykańskiej Tajnej Służby. Od zawsze interesował się narzędziami i metodami umożliwiającymi tropienie zbiegów, a w codziennej pracy przyświecał mu cytat z Ernesta Hemingwaya:

„Nie ma lepszego polowania niż polowanie na człowieka, a ci, którzy polowali na uzbrojonych ludzi dostatecznie długo i zasmakowali w tym, już nigdy nie mieli potem ochoty na nic innego”. 

 

Ze względu na liczne sukcesy jego zespołu DePaulowi często powierzano zadanie wytropienia wyjątkowo niebezpiecznych przestępców, których nie zdołały odnaleźć inne agencje, takich jak zamachowiec z Bostonu czy snajper terroryzujący okolice Waszyngtonu.  To właśnie owa nadzwyczajna skuteczność sprawiła, że jest dziś jednym z najbardziej szanowanych tropicieli zbiegów na świecie.