Codziennie o 22:00
Więcej
< Artykuły

Eva Braun - biografia

Urodzona: 06/02/1912

Zmarła: 30/04/1945

Miejsce urodzenia: Monachium

Eva poznała Adolfa Hitlera w 1929 roku przez fotografa i wspólnego znajomego. Zauroczył ją niemal natychmiast. Wkrótce zostali kochankami i zamieszkali razem w jego mieszkaniu w Monachium, mimo sprzeciwu ojca Evy, który nie lubił Hitlera jako człowieka i nie podzielał jego przekonań politycznych.

Eva nie była szczęśliwa i w 1932 roku próbowała się zabić. Hitler zareagował na to, kupując jej willę i obsypując ją luksusami. Nie zapobiegło to jednak kolejnej próbie samobójczej w 1935 roku. Hitler i Eva rzadko pojawiali się publicznie razem, dlatego większość Niemców nie wiedziała, że ich przywódca ma kochankę.

W 1936 roku Eva przeniosła się do wiejskiej rezydencji Hitlera w Berchtesgaden. Przez większość czasu wiodła życie samotniczki, wyjąwszy rzadkie chwile, gdy przyjeżdżał tam Führer ze swą świtą.

W 1945 roku, kiedy Rosjanie zbliżali się do Berlina, Eva przeniosła się do bunkra pod Kancelarią III Rzeszy, by być przy Hitlerze.

29 kwietnia Hitler i Eva ostatecznie się pobrali, a dzień później popełnili samobójstwo. Hitler nakazał, by oba ciała spalono w ogrodzie Kancelarii.

 Po ich śmierci pojawiały się uporczywe pogłoski, jakoby oboje nie zginęli a uciekli, a samobójstwo zostało upozorowane.