Bohaterowie

Steve Brooker

Steve Brooker mierzy ponad 190 cm, jest byłym deskorolkowcem, przebiega maraton w czasie krótszym niż 3 godziny, wyszedł cało z licznych wypadków i, co najważniejsze, ogłosił się opiekuńczym duchem Tamizy.
Steve jest członkiem stowarzyszenia Mudlarks skupiającego archeologów amatorów upoważnionych przez władze Portu w Londynie do prowadzenia poszukiwań archeologicznych na wybrzeżach Tamizy. Ze względu na swój wzrost oraz talent do odkrywania rzeczy wielkich jest znany wśród swoich fanów jako Bóg Błota (Mud God).
W Wielkiej Brytanii roi się od tzw. „detektorystów” uzbrojonych w wykrywacze metali, którzy w ramach hobby odkopują skarby świadczące o bogatej przeszłości tego kraju. Niekiedy wykopują złoto, ale archeolodzy ze stowarzyszenia, którzy uważają się za elitę, spoglądają na łowców skarbów z pogardą.
O ile każdy może otrzymać pozwolenie na przeszukanie ponad 8-kilometrowego przybrzeża między Westminsterem a Wappingiem, 51 licencjonowanych archeologów będących członkami stowarzyszenia to jedyni ludzie, którzy otrzymali pozwolenie na prowadzenie wykopalisk na bogatym historycznie północnym wybrzeżu rzeki, na którego terenie od 50 r. n. e. były położone punkty przeładunkowe dla najeźdźców rzymskich, saksońskich, dla Wikingów i Normandów, a ostatnio również dla brytyjskich statków handlowych oraz statków królewskich.
Członkowie stowarzyszenia ściśle przestrzegają kodeksu postępowania. Wszystkie przedmioty, które mają więcej niż 300 lat są zabierane do Muzeum Londynu celem ich rejestracji. Błoto Tamizy jest niezwykle gęste i beztlenowe warunki, jakie panują na tych terenach sprzyjają zachowaniu przedmiotów w dobrym stanie.
W sierpniu 2009 roku Steve stał się sławny, wykopując XVII-wieczną kulę i łańcuch po więźniu, któremu najprawdopodobniej udało się zbiec lub utonął.
W ramach współpracy z A+E Networks™ UK Steve Brooker występuje w Mud Men, popularnym serialu dokumentalnym na kanale HISTORY™, będącym sztandarowym kanałem koncernu.