Bohaterowie

Johnny Vaughan

Johnny Vaughan jest jednym z najbardziej popularnych i lubianych prezenterów w Wielkiej Brytanii. Od początku swojej kariery awansował na kolejne stanowiska w branży medialnej, pracując w radiu i telewizji, pisząc scenariusze komedii oraz felietony do największych dzienników w kraju.
W 1994 roku kanał Channel 4 po raz pierwszy dostrzegł jego potencjał i zaproponował mu prowadzenie kultowego programu Moviewatch. Później prowadził swój własny cotygodniowy talk show Here’s Johnny. Pierwszą ważniejszą posadą, która mu zaproponowano było prowadzenie programu The Big Breakfast. Ekscentryczne poczucie humoru Johnny’ego oraz wzajemna sympatia z Denise Van Outen zaowocowały ponownym wzrostem oglądalności tego programu i Johnny zdobył sobie duże uznanie wśród krytyków.
W 2003 roku Vaughan został zatrudniony przez BBC3 do pomocy w uruchamianiu kanału. Podpisał niezwykle atrakcyjny dwuletni kontrakt, który umożliwiał mu jednoczesną pracę nad różnymi projektami.
W 2004 roku powrócił do pisania komedii i stworzył sitcom o narkotykach – Top Buzzer.
Jego firma producencka Worlds End prężnie się rozwija. Jej ostatni serial Katie Brand odniósł duży sukces na ITV.
Obecnie Johnny jest najbardziej znany jako prezenter programu Capital Radio Breakfast i nadal robi karierę w telewizji, ostatnio jako kapitan drużyny wThe Best of the Worst oraz prezenter w programie Car of The Year na kanale Dave.
W ramach współpracy z A+E Networks™ UK Johnny Vaughan występuje w Mud Men, popularnym serialu dokumentalnym na kanale HISTORY™, będącym sztandarowym kanałem koncernu.