Bohaterowie

Adrian Kostromski

Adrian Kostromski to 20-letni student ekonomii, ale także zapalony miłośnik historii, pasjonujący się odnajdywaniem pamiątek z okresu II Wojny Światowej.
Adrian – wraz z Johnnym Vaughanem i Stevem Brookerem – występuje w specjalnym odcinku serialu Mud Men kanału HISTORY™, nakręconym w Polsce. Adrian to bliski przyjaciel Boga Błota (Mud God) – Steve’a Brookera. Urodził się w Głogowie, gdzie mieszkał do 12 roku życia, zanim przeprowadził się wraz z rodziną do Londynu.
Główną pasją Adriana jest historia i poszukiwania z wykrywaczem metalu. Swoje zainteresowania rozwinął dzięki ojcu już w wieku 8 lat, gdy przeczesywał okolice Głogowa wraz ze swym ojcem szukając pozostałości po bitwach II Wojny Światowej.
W polskim odcinku serialu Mud Men Kostromski wyjaśnia,
że prowadząc poszukiwania archeologiczne na polu walki ma szansę wczuć się w klimat bitwy. Jego celem jest przywracanie do życia odnalezionych przedmiotów i odkrywanie historii skrywającej się za każdym z nich.
Kostromski jest szczęśliwy, że może zabrać Johnny'ego i Steve'a na poszukiwania historii. „Jestem przekonany, że to, co odkryliśmy w Polsce, wywarło na nich niesamowite wrażenie i rzuciło nowe światło na fascynującą przeszłość Polski”, powiedział.
Mud Men to jeden z najważniejszych seriali emitowanych na sztandarowym kanale koncernu medialnego A+E Networks™ UK – HISTORY.