< Artykuły

Mud Men - czas ubrudzić się w błocie!

Pora ubrudzić sobie ręce wraz z Mud Men kanału HISTORY, znanymi też jako Johnny Vaughan i Steve Brooker. Zobaczmy, jak się świetnie bawią, poszukując skarbów ukrytych nad brzegami Tamizy.

Od tysięcy lat wokół Tamizy kręci się życie Londynu: handel, przestępczość, przemysł i wojny. Najbardziej znana brytyjska rzeka żywiła, poiła, zabijała, umożliwiała rozpustę, była też gigantycznym wysypiskiem śmieci – co sprawiło, że jest dziś jednym z najbogatszych stanowisk archeologicznych na świecie. Od 1976 roku prowadzi tu badania Towarzystwo Poszukiwaczy Skarbów Tamizy.

Jego członkowie („mudlarks”) jako jedyni mogą legalnie prowadzić wykopaliska na brzegach Tamizy i teraz jeden z nich, licencjonowany Poszukiwacz Skarbów Tamizy Steve Brooker, pokaże Johnny’emu Vaughanowi, na czym dokładnie to polega. Będą razem wydobywać „śmieci” i artefakty z gęstego, czarnego błota, w którym leżały przez lata, czasem całe wieki, by z niecodziennej perspektywy spojrzeć na bogatą historię Londynu.

Uzbrojeni w wykrywacze metalu, kielnie i łopaty, obaj kopią na brzegach Tamizy, odsłaniając najróżniejsze artefakty, od inkrustowanych klejnotami sztyletów, przez kajdany niewolników, po średniowieczne kafle i przeklęte garnki Bellarmine’a. Próbując zgłębić tajemnice naszej niezwykłej przeszłości, zapuszczą się na ulice stolicy i do Muzeum Londynu.