< Artykuły

Poznaj Maszyny nie z tej ziemi!

Istnieje człowiek, który okiełznał historię, by stworzyć najbardziej kozackie, najpotężniejsze i jedyne w swoim rodzaju pojazdy: Projekty Hauka. Poznaj losy projektanta Kenny’ego Hauka i jego zespołu, który nie przestaje zaskakiwać świata motoryzacji swoimi nawiązującymi do przeszłości pojazdami. Od jeepa z czasów drugiej wojny światowej po maszynę inspirowaną strzelbą, która podbiła dziki zachód. Nikt nie potrafi tak zgrabnie połączyć historii z mocą w najczystszej postaci jak specjaliści z Hauk Motors.

Projekty Kenny’ego łączy jeden wspólny element, który sprawia, że łatwo odróżnić je na tle całej reszty – każda maszyna Hauka czerpie inspirację z przeszłości. Dzięki połączeniu nowoczesnej techniki z historycznymi cechami i niepowtarzalnym stylem, każdy pojazd Hauka jest eleganckim, pięknym i piekielnie potężnym ukłonem w stronę przeszłości. Każdy projekt Kenny’ego zakorzeniony jest w historii. Czerpiąc inspirację z minionych epok, wydarzeń, opowieści, przedmiotów i narzędzi, Hauk przemyca różnorakie aspekty niezwykle barwnej historii Ameryki do każdej ze swych maszyn.

W każdym odcinku Kenny i jego zespół realizują nowy projekt. Zaczynając od dobrze znanej inspiracji lub poszukując zupełnie nowej, Kenny odwiedzi wyjątkowe miejsca historyczne, składowiska, sklepy, domy, stodoły i garaże kolekcjonerów. Każde z tych miejsc może skrywać ciekawą historię, którą Kenny chętnie pozna.