Niedziele o 20:00 od 10 listopada na HISTORY2
Więcej
< Artykuły

Nowy sezon programu już od 23 stycznia!

Rick i Marty Lagina chcą spełnić marzenie życia i rozwikłać ponad dwustuletnie tajemnice Wyspy Dębów.

W zeszłym roku dokonali sporych odkryć w odwiercie 10-X i osławionej „dziurze z pieniędzmi”, a teraz, wykorzystując najnowocześniejszą technologię, jak również ciężki sprzęt do kopania i wiercenia, chcą pójść jeszcze dalej w głąb wyspy. Witają nowych badaczy i gości specjalnych, tworzą nowe sojusze i analizują nowe, intrygujące teorie. Nic nie powstrzyma ich przed ustaleniem, co mogło zostać ukryte na Wyspie Dębów, kto to zrobił i gdzie dokładnie.

 

W tym roku mija też kilka ważnych rocznic w historii wyspy. Równo 50 lat temu w „Reader's Digest” ukazał się artykuł o „dziurze z pieniędzmi”, który nie tylko pobudził wyobraźnię młodych braci Lagina, ale także skłonił Dana Blankenshipa do poświęcenia życia próbom rozwiązania tej wielkiej zagadki. Równocześnie jest to 50. rocznica tragicznej śmierci czterech z sześciu poszukiwaczy skarbów na Wyspie Dębów.

Czy Rick, Marty i ich partnerzy odkryją ogromny ukryty skarb? A może jak wielu przed nimi wciąż tylko będą się natykać na coraz większe przeszkody lub, co gorsza, przekonają się, że sekretów Wyspy Dębów naprawdę chroni zabójcza klątwa?