< Artykuły

10 największych szaleństw Ozzy'ego

Czasem prawda jest dziwniejsza od fikcji, zwłasza kiedy w grę wchodzi Ozzy Osbourne!

1. Obrabował sklep

Kiedy Ozzy był nastolatkiem dokonał napadu na sklep i ukradł...paczkę spinek do włosów. Spędził 6 tygodni w więzieniu, ponieważ jego tata odmówił zapłaty kaucji.

2. Zaatakował włamywacza w swoim domu

W 2004 włamywacz dostał się do domu Ozzy'ego w Buckinghamshire. Ozzy wpadł na intruza na piętrze swojego domu w środku nocy i zaatakował go, powalając go na podłogę. Niestety włamywaczowi udało się zbiec przez okno i ukraść biżuterię, wartą około 1 miliona dolarów.

3. Dostał awans w rzeźni

Ozzy sam przyznaje, że rzucenie szkoły w młodym wieku nie dało mu zbyt wielu kwalifikacji zawodowych. Zanim stał się ikoną rocka pracował m.in. w rzeźni. "Byłem tam gwiazdą, kiedy sprawdziłem się jako sprzatacz wymiocin awansowałem na zabójcę krów" wspomina Ozzy.

4. Poczęstował księdza marihuaną

Ozzy i jego pierwsza żona Thelma przez przypadek poczęstowali wikariusza ciastem z marihuaną. Duchowny nie był zachwycony efektami deseru.

5. Jadł żywe zwierzęta

Ozzy odgryzł głowę żywemu gołębiowi i rzucił truchłem w dyrektora wytwórni muzycznej, z którą chciał podpisać kontrakt. Przypadkowo odgryzł także głowę nietoperzowi, myśląc że jest zrobiony z gumy.

6. Nasikał na pomnik Alamo

W trakcie trasy w San Antonio w Texasie, Ozzy ubrał się w sukienkę swojej żony Sharon i po pijaku obsikał pomnik upamiętniający bitwę pod Alamo. W HISTORIA ŚWIATA WEDŁUG OSBOURNE'ÓW muzyk powraca tam po 33 latach wraz ze swoim synem Jackiem.

7. Urządzil skandal w Białym Domu

Ozzy i Sharon zostali zaproszeni na Kolację Korespondentów w Białym Domu w 2002. Ozzy tak opisuje ten wieczór w swojej autobiografii "upiłem się, wskoczyłem na stół i krzyczałem w obecności 1,800 osób w tym Prezydenta George'a W. Busha." Kiedy Ozzy zobaczył nagranie z tego wydarzenia przyznał, że to "być może był nienajlepszy pomysł."

8. Naraził się hotelarzom

Ozzy przyznał się do zniszczenia wielu pokoi hotelowych w młodości, ale także w 2002, kiedy imprezował z Zakkiem Wylde. Wówczas muzycy wyrzucili 50-calowy telewizor z 9. piętra i narobili szkód na ponad 41 000 GBP.

9. Wyprosił satanistów

W trakcie trasy koncertowej Black Sabbath w roku 1970, grupa satanistów jeździła za zespołem i koczowała pod ich hotelem śpiewając i trzymając rzędy zapalonych świec. Pewnego dnia Ozzy uznał, że ma dość, wyszedł i zdmuchnął trzymane przez nich świece, a następnie zaśpiewał im "Sto lat!". Sataniści nie powrócili następnego dnia.

10. Uwielbia HISTORY!

Tak, Książę Ciemności jest wielkim fanem HISTORY! Nie tylko jest gwiazdą naszego programu HISTORIA ŚWIATA WEDŁUG OBSBOURNE'ÓW, ale niemal zawsze ogląda HISTORY, co można było zauważyć w programie Rodzina Osbourne'ów. W swojej autobiografii Ozzy napisał "Mój syn lubi zmieniać ustawienia na telewizorze i kiedy zrobię sobie filiżankę herbaty i chcę spokojnie obejrzeć HISTORY Channel nie mogę sprawić, by to cholerstwo zadziałało."