W niedziele, od 13 października o 12:00
Więcej
< Artykuły

Poznaj Gwiazdorów lombardu!

Lombard Gold & Silver prowadzą przedstawiciele trzech pokoleń rodziny Harrisonów. Codziennie stykają się z przeróżnymi przedmiotami. Czasem organizują objazdowe pokazy antyków, a kiedy indziej ich miejsce pracy zamienia się w warsztat samochodowy. Przyglądamy się, jak nieustannie kombinują w poszukiwaniu okazji i klientów, borykają się z uciążliwymi pracownikami i sprzeczają się na temat tego, w jaki sposób zarobią najwięcej pieniędzy.

Ogromny sukces serialu „Gwiazdy lombardu” nie zaskakuje ich, bo zawsze uważali swój lombard za wyjątkowy. Rick Harrison od kilkunastu lat nazywa go „znanym na cały świat lombardem Gold  Silver”.

Na sukces musieli jednak trochę poczekać. Rick Harrison szukał możliwości zdobycia licencji na posiadanie lombardu przez większą część lat 80. minionego wieku. Uniemożliwiało to rozporządzenie sprzed lat, zgodnie z którym pozwolenia na posiadanie lombardu miały być wydawane w Las Vegas dopiero, gdy liczba mieszkańców przekroczy 250 tys. Marzenie Harrisona spełniło się dopiero w 1988 r. Obecnie w Las Vegas działa przeszło 50 lombardów.

Harrisonowie sporo wiedzą na temat historii Las Vegas, dlatego ich opowieści o przedmiotach przynoszonych do lombardu są naprawdę fascynujące. Ale jeszcze bardziej niezwykli są oni sami i ich niebanalne osobowości.

Richard Harrison, nazywany przez wszystkich „Starym”, jest 69-letnim weteranem wojny w Wietnamie. W sklepie zobaczyć można jego zdjęcie z czasów, gdy służył w marynarce wojennej. Z natury stoik, nie trawi jednak głupców.

Jego syn, Rick Harrison, zawsze uwielbiał się targować. W dziewiątej klasie wyleciał ze szkoły i rozkręcił interes polegający na sprzedaży podrabianych torebek Gucciego. Zarabiał na tym średnio 2 tys. dolarów tygodniowo. Dzięki tamtemu doświadczeniu potrafi momentalnie rozpoznawać podróbki. Stąd jego przydomek „Czujniak”. W lombardzie jest kimś w rodzaju międzypokoleniowego łącznika, sprawiając, że młodzi dobrze dogadują się ze starszymi.

W gronie pracowników znajdują się syn Ricka, „Duży Hoss” Corey Harrison, oraz Russell „Chumlee”, który poznał rodzinę Harrisonów w wieku 12 lat. Obaj zrezygnowali ze szkoły w trakcie 10. klasy, ale teraz są sławni i bogaci. Chumlee to najzabawniejsza postać w programie i obiekt licznych żartów. Cieszy się jednak ogromną popularnością wśród fanów.

Corey Harrison jest raczej indywidualistą, który wobec wszelkich pochlebstw i publicznych wyrazów uznania wykazuje pewien dystans. W lombardzie zaczął pracować w wieku 9 lat. Świetny w oszacowywaniu wartości przedmiotów, dysponuje nie tylko inteligencją potrzebną do wyłapywania podróbek, ale też tężyzną często niezbędną w tej pracy. Czasem narzeka na to, że tata i dziadek zlecają mu głównie pomniejsze prace, ale wierzy, że wszystko to kiedyś zaprocentuje.