W niedziele, od 13 października o 12:00
Więcej
< Artykuły

Pięć najlepszych rzeczy do kupienia w lombardzie

Wszyscy lubimy zaoszczędzić trochę pieniędzy, a świetnym sposobem na zdobycie czegoś atrakcyjnego po przystępnej cenie są zakupy rzeczy zastawionych w lombardzie. Chłopcy z  Gold & Silver potrafią rozpoznać okazję, ale co można doradzić zwykłemu człowiekowi z ulicy, który chciałby coś kupić w lokalnym lombardzie?

Gry na konsole

Obecnie ukazuje się regularnie tyle nowych tytułów, że nie ma sensu płacić pełnej ceny za drogie nowości. Wystarczy przeczekać, aż pierwsza fala graczy znudzi się (albo rzuci na kolejny tytuł z serii), by móc kupić atrakcyjną grę za ułamek jej pierwotnej ceny i cieszyć się nią nie mniej od nich.

Narzędzia

Lubisz majsterkować i remontować? Potrzebujesz wiertarki udarowej? A może sprężarki? Albo składanej drabiny? Ile razy ich użyjesz? Narzędzia kupowane w lombardzie są znacznie tańsze niż te ze sklepu. Co prawda nie dostaniesz na nie dożywotniej gwarancji, ale jeśli chodzi ci tylko o wykonanie kilku prac w domu, takie rozwiązanie jest dużo bardziej sensowne.

Sprzęt sportowy

Chciałbyś spróbować swych sił w jeździe na nartach, kajakarstwie, podnoszeniu ciężarów, golfie albo tenisie? Zamiast wydawać majątek na drogi sprzęt, który – nie oszukujmy się – może się okazać nietrafionym zakupem, jeśli nowe hobby nie przypadnie ci do gustu, lepiej sprawdzić, co mają do zaoferowania lombardy.

Instrumenty muzyczne

Szukasz trąbki dla swojego dziecka na lekcje muzyki w szkole, a może gitary Gibson Explorer, by spełnić młodzieńcze marzenia o zostaniu drugim Jamesem Hetfieldem? Nie ma lepszego miejsca na zakup używanych instrumentów muzycznych niż lombard. Od tego zaczynało wielu znanych muzyków, a wielu z nich wciąż tam zagląda w poszukiwaniu ukrytych skarbów.

Złoto i biżuteria

Jeśli myślisz o zakupie złota czy biżuterii, w pierwszej kolejności powinieneś zajrzeć do lombardu. Można tam kupić cenne błyskotki nawet o połowę taniej niż u jubilera. Zwłaszcza dotyczy to takich rzeczy jak pierścionki zaręczynowe i obrączki.

Pamiętaj, że wiele lombardów ma własne strony internetowe, na których w wolnym czasie można przeglądać ich ofertę lub wysłać zapytanie o konkretną rzecz. A jeśli coś pójdzie nie tak, jak miało pójść, z zaręczyn nic nie wyjdzie albo uznasz, że jednak nie bawi cię jazda na nartach wodnych, zawsze możesz liczyć na to, że niepotrzebne już przedmioty sprzedasz w lokalnym lombardzie, odzyskując przynajmniej część wydatków.