Bohaterowie

Charles Falco

Charles Falco urodził się i wychował w Los Angeles. Był nieetatowym tajnym agentem Biura ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych, a obecnie należy do czołowych amerykańskich ekspertów od gangów motocyklowych. Jest jednym z zaledwie trzech ludzi, którym udało się przeniknąć aż do trzech z największych i najniebezpieczniejszych gangów na świecie, jedynym, który tego dokonał jako osoba prywatna.

 

 

 

Pomimo braku doświadczenia z gangami motocyklowymi zdołał przeniknąć do Vagos, Mongołów i Outlaws. Podczas trzech odrębnych operacji specjalnych, oddalonych od siebie w czasie i przestrzeni, Falco ryzykował życie, doznał złamania karku i poważnie uszkodził sobie bark, działając w głębokiej konspiracji, by postawić przed sądem brutalnych socjopatów.

 

Sprawie poświęcił się bez reszty. Spędził prawie trzy lata w strukturach gangu Vagos, awansując z czasem na zastępcę szefa komórki w kalifornijskim Victorville. Odsiedział nawet wyrok (częściowo w karcerze) na oddziale dla zabójców w więzieniu San Bernardino, by nie spalić swej przykrywki i dochodzenia. Falco nagrywał członków gangu, gdy opowiadali o dokonywanych przez siebie zabójstwach, i niemal sam stał się celem, zanim został objęty programem ochrony świadków. Ale niezadowolony z bezczynności i motywowany silnym poczuciem obowiązku w końcu ponownie zgłosił się na ochotnika, by rozpracować gangi Mongołów i Outlaws. W tym drugim doszedł do rangi wiceprzewodniczącego komórki w Petersburgu w stanie Wirginia.

 

 

 

Jego starania zaowocowały 62 aresztowaniami członków gangów, którym postawiono zarzuty m.in. napaści i morderstwa. Była to jedna z najbardziej udanych operacji przeciwko przestępczości zorganizowanej w historii USA, a fascynująca opowieść Falco pokazuje, jak wielkim zagrożeniem są gangi motocyklowe.

 

Falco ma wyższe wykształcenie prawnicze ze specjalizacją w prawie kryminalnym i obecnie pracuje jako główny instruktor w federalnym ośrodku szkoleniowym dla stróżów prawa.