Nazistowska i komunistyczna - te ideologie miały na celu doszczętne wymazanie przeszłości i zaprowadzenie nowego porządku. Czegoś takiego nikt wcześniej nie widział. To był najmroczniejszy rozdział w dziejach ludzkości, całkowity upadek człowieczeństwa. Cykl dokumentalny „Tajemnice II wojny światowej” od 1 września tylko w Telewizji HISTORY

 

Telewizja HISTORY upamiętniając 80. rocznicę ataku nazistowskich Niemiec oraz ZSRR na Polskę we wrześniu przygotowała 40 godzin wyjątkowych dokumentów wojennych w cyklu „Tajemnice II wojny światowej”. Pasmo o II wojnie światowej zostanie również pokazane w 30 krajach Europy, w tym m.in. w Rosji, krajach skandynawskich, Rumunii i na Bałkanach.

 

Po raz pierwszy widzowie w Polsce będą mieli okazję zobaczyć dokumenty o uzależnieniu niemieckich nazistów od narkotyków (HITLER I NARKOTYKI, premiera 1 września), tajemnych konstrukcjach Trzeciej Rzeszy (TAJNE BAZY HITLERA, premiera 3 września), relacjach ostatnich żyjących żołnierzy na froncie zachodnim i wschodnim (WALCZYŁEM W NORMANDII, premiera 6 września), a także historię ośmiu mężczyzn, którzy uczestniczyli w tym największym konflikcie w dziejach, a później zostali prezydentami Stanów Zjednoczonych (PREZYDENCI NA WOJNIE, premiera 8 września).

 

Bartłomiej Major, szef zespołu ds. programowych w A+E Networks, nadawcy kanału HISTORY skomentował: „W tym roku mija 80 lat od wybuchu II wojny światowej. HISTORY od blisko 25 lat na przybliża widzom historię tego najkrwawszego konfliktu w dziejach świata. W cyklu programowym zajmiemy się wydarzeniami dużymi – największymi bitwami na morzu, lądzie czy w powietrzu, tajemnicami, które do tej pory intrygują badaczy, a także pokażemy wojnę z perspektywy zwykłych ludzi i ich zmagania z terrorem. Liczymy również, że ten cykl spełni swoją rolę edukacyjną – będzie przestrogą przed tym, do czego prowadzi nienawiść.”
 

Film promujący cykl powstał wewnętrznie w zespole kreatywnym A+E Networks w Londynie.