Bohaterowie

ROLLO - CLIVE STANDEN

 
Brat Ragnara, porywczy, dziki, beztroski i kompulsywny. Dzielny na polu bitwy, choć często pozostaje w cieniu brata. Jego relacje z Ragnarem są burzliwe i nieprzewidywalne. Rollo zdecydował się zdradzić swój ród i jest obecnie Księciem Normandii, mężem Księżniczki Giseli ( córka Cesarza Karola) oraz nosi tytuł "obrońcy Francji przed Wikingami".
Najbardziej znaną rolą Clive’a Standena jest sir Gawain w serialu „Camelot” wyprodukowanym przez telewizję kablową Starz, gdzie partnerowali mu Joseph Fiennes i Eva Green. Był też bratem Robin Hooda w serialu BBC America. Wcześniej pojawił się w wielokrotnie nagradzanym serialu SF BBC „Doktor Who” oraz w dramacie „Operacja Barras”. Na srebrnym ekranie zagrał w „Młocie bogów” studia Vertigo Films, a wkrótce zobaczymy go obok Josha Brolina, Johna Hawkesa i Jake’a Gyllenhaala w filmie „Everest”.
Aktorstwa uczył się w National Youth Theatre, National Youth Music Theatre i London Academy of Dramatic Art. W rolach teatralnych pojawiał się w Royal Albert Hall i Shakespeare’s Globe Theatre; znalazł się także w obsadzie entuzjastycznie przyjętej przez krytykę sztuki Toma Stopparda „The Invention of Love”. Standen trenuje sztuki walki, a jako nastolatek pracował z profesjonalnym zespołem kaskaderów, ucząc się takich umiejętności jak jazda konna i szermierka. Był także niepokonanym mistrzem kraju w tajskim boksie. Obecnie mieszka w Londynie z żoną i trójką dzieci.