Bohaterowie

Ricky Smith

Urodzony i wychowany w Lampasas z Teksasie, jest prawdziwym synem tej ziemi, który potrafi pokonać każdego przeciwnika. Upodobanie do gier i talent do handlu odkrył w domu aukcyjnym swoich rodziców, gdy miał zaledwie 12 lat. Uczestniczy w licytacjach od 14. roku życia, a teraz specjalizuje się w licytowaniu zawartości magazynów.
Niemal 40-letnie doświadczenie pozwoliło mu stworzyć sieć lojalnych klientów, od właścicieli sklepów konsygnacyjnych, przez domy aukcyjne, po zamożnych prywatnych nabywców.
Ricky i jego siostrzeniec Bubba zorientowali się niedawno, że na aukcjach magazynów pojawia się coraz więcej nowych twarzy. To budzi frustrację i do pewnego stopnia stanowi zagrożenie dla interesów ich obu. Zdaniem Ricky’ego te żółtodzioby nie wiedzą, co robią, i „jest tylko kwestią czasu, kiedy ci turyści potracą wszystkie pieniądze i się wyniosą”.
Ricky i Bubba siedzą w tej branży od dawna i nie planują jej szybko porzucać. Ricky jest od 10 lat szefem miejscowej ochotniczej straży pożarnej i bardzo się udziela w lokalnej społeczności. Jest ekspertem od zabytkowego szkła. Wraz ze swoim siostrzeńcem raz w miesiącu organizuje wielką wyprzedaż, która pozwala mu opłacić rachunki. Choć nie lubi turystów na aukcjach, zawsze cechuje go teksańska gościnność. Uwielbia polowania, łowienie ryb, rolnictwo i zwierzęta.