Bohaterowie

Nicole Apelian - Sezon 2

Nicole dorastała w Massachusetts i za sprawą ojczyma bardzo wcześniej pokochała przyrodę. Po ukończeniu studiów magisterskich z biologii została strażniczką leśną w Korpusie Pokoju i zaczęła badania nad lwami w Afryce Południowej. Później, jako biolog polowy w Botswanie, po raz pierwszy zamieszkała na prawdziwym odludziu. To właśnie w Afryce, pracując z Buszmenami i kończąć doktorat, nauczyła się wielu pierwotnych umiejętności, które wciąż doskonali i przekazuje innym. Odkąd w 2000 roku stwierdzono u niej stwardnienie rozsiane, mieszka na Wybrzeżu Północno-Zachodnim i przerzuciła się na dietę opartą na lokalnych roślinach. Diagnoza ta zmieniła jej styl życia i nawyki żywieniowe, ale nie przeszkodziła jej zostać współzałożycielem i jednym z głównych przewodników w Eco Tours International, firmie organizującej przyrodnicze safari. Jest również adiunktem w Prescott College, gdzie uczy studentów zamiłowania do przyrody.
Nadal pracuje z Buszmenami, pomagając im ocalić ich tradycje, i obecnie kataloguje rośliny używane przez buszmeński lud Naro, który uważa ją za swoją krewniaczkę. Podczas pobytu na wyspie Nicole będzie tęsknić za domem, ale siłę da jej rozmyślanie o dwóch synach, partnerze życiowym, cudownej społeczności, w której żyje, oraz wiernej gitarze (której niestety nie mogła ze sobą zabrać!). Jest wdzięczna wszystkim swoim mentorom i sympatykom, którzy będą ją wspierać duchowo w obliczu wyzwań, jakie czekają na nią na wyspie Vancouver.
Oto dziesięć rzeczy wybranych przez Nicole, które mają jej pomóc w przetrwaniu na wyspie Vancouver:
1. Zakrzywiony nóż Full Tang ze stali węglowej, z klonową rękojęścią2. Krzesiwo3. 40-centymetrowa patelnia ze stali nierdzewnej4. 200 metrów 15-kilogramowej żyłki wędkarskiej, 100 metrów 40-kilogramowej żyłki wędkarskiej i haczyki5. Składana piła6. 60-centymetrowy toporek7. Śpiwór do –30°8. Sieć skrzelowa9. Racje żywnościowe10. Racje żywnościowe