Bohaterowie

Mike Wolfe

Amerykański zbieracz, który wyszukuje rupiecie odkąd skończył cztery lata. Przez wszystkie te lata, które spędził podróżując od wybrzeża do wybrzeża w poszukiwaniu zapomnianych skarbów, dorobił się reputacji jednego z czołowych zbieraczy w kraju. Tam, gdzie inni widzą rozpadające się stodoły i zachwaszczone podwórka, Mike dostrzega potencjalną kopalnię złota, pełną rzadkich znalezisk i niezwykłych historii.
Mike spędza mnóstwo czasu w podróży i zazwyczaj towarzyszy mu inny zbieracz, Frank Fritz, z którym Wolf przyjaźni się od dwudziestu lat. „Zbieracz ma w sobie coś z nomada” – wyjaśnia. Gdziekolwiek się pojawią, Mike i Frank odgrzebują całe mnóstwo oryginalnych przedmiotów, a przy okazji poznają ich ekscentrycznych właścicieli.
Mike śmieje się, że szuka tylko tego, na czym uda mu się zarobić. Może to być cokolwiek – od zabytkowego wózka dla dzieci i używanej szafy grającej, po stare samochody czy złom. Klientami Mike’a są między innymi projektanci wnętrz, artyści, fotografowie i kolekcjonerzy. Mike jest również właścicielem Antique Archaeology – specjalistycznego sklepu mieszczącego się w sennym miasteczku Le Claire w Iowa, w którym sprzedaje antyki, rzeczy używane i sztukę ludową.
Według Mike’a zbieracze odwalają całą czarną robotę, ale to handlarze sztuką i kolekcjonerzy zbierają laury. Nie traci jednak zapału. „Uwielbiam znajdywać przedmioty” – mówi po prostu.