Bohaterowie

FLOKI - GUSTAF SKARSGARD

 
Floki to mistrz szkutniczy, który projektuje i buduje prototyp łodzi nowej generacji, zdolnej przebyć otwarty ocean, a jednocześnie pływać nawet po najpłytszych rzekach. Jest w swym fachu geniuszem, a swemu przyjacielowi Ragnarowi pozwala zrealizować marzenia o odkrywaniu nowych lądów i nowych cywilizacji. Floki uwielbia się także bawić i żartować, jest lojalny, ale i niebezpieczny.
Gustaf Skarsgard to jeden z najbardziej znanych i wszechstronnych szwedzkich aktorów. Przygodę z aktorstwem zaczął jako 9-latek, występując u boku swego ojca Stellana w thrillerze „Terrorysta na zamówienie”. Po ukończeniu w 2003 r. sztokholmskiej Wyższej Szkoły Aktorskiej znalazł zatrudnienie w Królewskim Teatrze Dramatycznym. 
Występował w wielu szwedzkich przebojach kinowych, takich jak „Zło” (nominacja do nagrody Guldbagge, szwedzkiego odpowiednika Oscara, za najlepszą rolę drugoplanową), „Niewidzialny”, „Dzieciaki z osiedla” (Guldbagge za główną rolę). W 2007 r. otrzymał nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej dla wschodzącej gwiazdy.
Jego najnowsze filmy to m.in. „Niepokonani” Petera Weira (z Edem Harrisem i Colinem Farellem) oraz norweski dramat przygodowy „Kon-Tiki”. W telewizji pojawił się ostatnio w szwedzkim serialu „The Fat And The Ugly” w reżyserii Johana Rencka. Wkrótce będzie go można zobaczyć obok Nikki Reed (saga „Zmierzch”), Bonnie Wright („Harry Potter”) i Joe Jonasa w thrillerze „The Highway is for Gamblers”.