101 wynalazków, które zmieniły świat
101 Inventions That Changed the World
W środę o 21:00, 15 stycznia na HISTORY2

Zaczyna się od iskry, ale niektóre pomysły potrafią zapłonąć ogniem, który zmienia świat. Konieczność jest matką wynalazku - człowiek w ciemności wynalazł świecę, a obecnie nawet z najdalsze odległości pokonuje za pomocą telefonu. Silnik parowy pozwolił ludzkości podróżować na niespotykaną wcześniej skalę, teleskop wysłał nas poza  naszą planetę, a możliwości Internetu przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Program prezentuje listę, która pokazuje, że ludzka pomysłowość nie zna granic. Niektóre znaczące wynalazki zrodziły się najskromniejszych środków, jak prosty młotek, podczas gdy inne takie jak samolot, przekraczają granice tego, co kiedykolwiek uważano za możliwe. Ale bez względu na to ile pracy w nie włożono, każdy z tych wynalazków zmienił nasze życie na zawsze.

 

101 przedmiotów, które zmieniły świat
101 Objects That Changed the World
W środę o 21:00, 29 stycznia na HISTORY2

Nasze życie jest teraz tak pełne rzeczy, że przeciętny przedmiot jest niemal natychmiast zapominany. Ale kiedy los łączy się z historią, nawet najprostsze przedmioty mogą zmienić świat. Kamień może wyglądać jak zwykła skalna bryła, ale jeśli to Księżycowa Skała, oznacza to gigantyczny skok wykonany przez ludzkość. Czasami gitara jest tylko gitarą, ale jeśli grasz na gitarze Jimmy'ego Hendrixa, to docierasz do wspomnień całego pokolenia. Niektóre przedmioty są jedyne w swoim rodzaju (maska króla Tut), inne są wszechobecne (obrączka), ale dotykają nas wszystkich ... osobiście i uniwersalnie. To ikony, a bez nich świat nie byłby taki sam.

 

 

101 rodzajów broni, które zmieniło świat

 

101 fast foodów, które zmieniły świat
101 Fast Foods That Changed the World
W środę o 21:00, 22 stycznia na HISTORY2

Jedzenie jest jedną rzeczą, którą łączy wszystkich ludzi. Pokonuje granice, różnice kulturowe i zmiany społeczne. Od czasów jaskiniowców do ery podboju kosmosu jedno się nie zmieniło - kochamy nasze jedzenie. Fast food to dziś nie tylko burger i frytki. Szybkie jedzenie, takie jak suszona wołowina, pozwoliło nam odkryć nowe granice, jak dania kieszonkowe czy batony proteinowe, które pozwalają naszym ciałom pokonywać nawet najmniej korzystne warunki. Ten program prezentuje listę najpopularniejszych fast foodów, tych z przeszłości do których mamy sentyment i tych, które pozwolą nam zobaczyć przyszłość odżywiania.

 

Jak zabłysnąć w towarzystwie