< Artykuły

ZIMA TAJEMNIC

Emisja we wtorki i środy od 21:00 od 1 grudnia

Od 1 grudnia wkraczamy w świat pełen zagadek, niewyjaśnionych tajemnic, postaci i wydarzeń. We wtorki i środy prezentować będziemy w ramach pasma programowego ZIMA TAJEMNIC takie hity telewizji HISTORY jak Starożytni kosmici czy Klątwa Wyspy Dębów, ale nie zabraknie też sekretów z przeszłości - jak przepowiednie jednego z najsłynniejszych proroków w historii - Nostradamusa czy ujawniania historii najnowszej, m.in. poprzez sprawdzenie, co czai się za murami Białego Domu, skrywającego ściśle tajne sprawy Stanów Zjednoczonych.

Tajne akta USA
America’s Book of Secrets: Special Edition
We wtorki i/lub środy o 21:00 od 8 grudnia na HISTORY
6x120

Większość informacji dotyczących historii Stanów Zjednoczonych jest powszechnie dostępna. Są też jednak opowieści i miejsca, które skrywa mrok tajemnicy. Program zajmuje się właśnie nimi. Każdy z dwugodzinnych odcinków umożliwia widzom wgląd do najściślej strzeżonych budynków i tajnych organizacji. W poprzednich odcinkach serialu jego twórcy odwiedzili Pentagon, Strefę 51, FBI, a nawet Biały Dom. W wydaniu specjalnym Amerykańska księga tajemnic traktuje temat jeszcze wnikliwiej i szerzej, by utorować widzom drogę do prawdy, jaka kryje się za dzisiejszymi, szokującymi nagłówkami gazet.

Starożytni kosmici
Ancient Aliens 12B
W środy o 21:00 od 23 września na HISTORY2

Twórcy serii „Starożytni kosmici” od lat badają kontrowersyjną teorię, że istoty pozaziemskie od milionów lat odwiedzają Ziemię. Mieli pojawić się u nas już w epoce dinozaurów lub starożytnego Egiptu, lista dowodów zaczyna się od wczesnych rysunków jaskiniowców po współczesne obserwacje latających obiektów w USA. Każdy odcinek tej popularnej serii HISTORY zawiera szereg pytań, spekulacji, prowokujących kontrowersji, relacji z pierwszej ręki i dyskusji na temat teorii, jakie narosły wokół tego tematu od przez lata. Czy inteligentne istoty z kosmosu odwiedziły Ziemię tysiące lat temu?

Klątwa Wyspy Dębów
Curse of Oak Island s. 8
 We wtorki o 22:00 od 5 stycznia na HISTORY

Najnowszy sezon przebije wszystkie poprzednie - Rick, Marty i ich zespół powracają na Wyspę Dębów z jeszcze większą determinacją, zasobami i nowoczesną technologią. Zdaje się, że nic nie powstrzyma ich przed rozwiązanie tajemnicy wyspy, która pozostaje nieodgadniona od ponad 200 lat. Tym razem bracia pełne wsparcie właściciela ziemi, Toma Nolana, syna zmarłego Freda Nolana,  dzięki czemu zyskali niespotykany dostęp do nowych obszarów wyspy. Mają nadzieję, że to przyniesie im odpowiedzi… i skarb.