< Artykuły

Tu znajdziesz prawdziwe skarby

Bazar na Kole w Warszawie
Targowisko jest tu czynne od lat 80’ XX wieku. Otwarte jest codziennie, ale bazar staroci odbywa się jedynie w weekendy. Warto pojawić się na jego terenie wcześnie rano, najpóźniej około godz. 8.00, żeby wyprzedzić innych poszukiwaczy, którzy czyhają na wystawianie na sprzedaż skarby oraz żeby móc obejrzeć wszystkie stoiska.
Przychodząc na bazar na Kole w poszukiwaniu staroci, warto pamiętać o historii tego rejonu stolicy. To tu wybierano podczas wolnej elekcji królów Polski – od Anny Jagiellonki, a potem Stefana Batorego, po Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Giełda Staroci na Gnieźnieńskiej we Wrocławiu
Czynna jest od czwartku do soboty, zwykle w ostatnim tygodniu miesiąca (choć są wyjątki – np. w grudniu). Duży wybór atrakcyjnych przedmiotów dostępny w tym miejscu przyciąga nie tylko polskich, ale niemieckich pasjonatów przeszłości i jej pamiątek, a także gości z Holandii, Francji czy innych krajów. Wystawcy to Polacy, Czesi, ale także przyjezdni zza naszej wschodniej granicy. Giełdę można odwiedzać nawet w nocy.
Bytomski Jarmark Staroci
Od piątku do soboty, zawsze w pierwszych dniach miesiąca, wokół stadionu Klubu Sportowego Szobierki, kolekcjonerzy mogą szukać prawdziwych perełek. Żeby wyszukać najciekawsze eksponaty, warto wcześnie wstać i na pewno nie opłaca się czekać do popołudnia. Jarmark jest czynny od godz. 7.00 do 15.00. Mieszkańcy Bytomia radzą, by na miejscu stawić się w piątek właśnie o 7.00. Wtedy można wyszperać prawdziwe perełki.
Giełda Stara Rzeźnia w Poznaniu
W każdą drugą sobotę miesiąca już od 5.00 rano odbywa się tu giełda antyków. To jedna z największych tego typu imprez w Polsce. W pozostałe weekendy (zarówno w soboty, jak i w niedziele) w Starej Rzeźni organizowany jest pchli targ. Na miejscu znajduje się też antykwariat z meblami antycznymi – podobno największy w kraju.
Giełda staroci pod Halą Targową w Krakowie
Tu można znaleźć wszystko. Za złotówkę kupi się książkę, za grube tysiące – piękne stare meble. Kultowe miejsce w Krakowie czynne jest w każdą niedzielę. Około godz. 10.00 robi się tu tłoczno, bo odwiedzają je także turyści. Warto więc przyjść wcześniej, by poszukać ciekawych rzeczy w ofercie prezentowanej przez około tysiąca wystawców, którzy co tydzień są pod Halą Targową.
Lubelska Giełda Staroci
Otwiera podwoje w każdą ostatnią niedzielę miesiąca i zajmuje całe Stare Miasto. Poszukiwanie interesujących przedmiotów można więc połączyć ze zwiedzaniem, o ile nie będzie w tym przeszkadzać tłok. A znaleźć można tu wszystko.