< Artykuły

To powinniście wiedzieć o cudach, które zdarzają się dzisiaj

Cuda dzieją się blisko nas...
... na przykład w Portugalii, gdzie znajduje się Fatima, jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc cudów na świecie. Tam w 1917 r. troje dzieci ogłosiło, że objawiła im się Matka Boża i przekazała trzy tajemnice. Choć objawienia już się skończyły a osoby, które miały objawienia już nie żyją to Fatimę, jedno z najważniejszych europejskich sanktuariów, odwiedza dziś rocznie 5 mln ludzi – są wśród nich osoby, które doświadczają cudownych uzdrowień.
Jednym z najmłodszych miejsc cudów w Europie jest miejscowość Medziugorje (Bośnia i Hercegowina). Tu od początku lat 80-tych XX wieku do dziś mają miejsca objawienia. Sześciu osobom – niektórym codziennie - ukazuje się osoba uważana przez nie za Matkę Jezusa, która przekazuje swoje orędzie. Mają też miejsce uzdrowienia.
Nie tylko w Europie...
... dzieją się dziś cuda. Jednym z cudownych miejsc, którego popularność stale rośnie jest miejscowość Annaya w Libanie. Cuda dzieją się tam nad grobem ojca Charbela.  Już po pogrzebie tego mnicha w 1898 roku miało miejsce niezwykłe zjawisko - nad jego grobem pojawiła się jasna poświata, która utrzymywała się przez wiele tygodni i która przyciągała liczna grupę ciekawskich pielgrzymów. Do dziś – choć trudno to wytłumaczyć naukowcom - ciało świętego jest w doskonałym stanie. Co więcej – dziś w Annaya mają miejsca liczne uzdrowienia związane z niezwykłą cieczą sączącą się z ciała zmarłego. 
Nie tylko w sanktuariach...
... i wśród rzeszy pielgrzymów zdarzają się dziś cuda. Ostatnio głośno było o uzdrowieniu za sprawą polskiego papieża kostarykańskiej prawniczki Floribeth Mory Diaz, u której wykryto tętniaka mózgu. „Modliłam się za wstawiennictwem Jana Pawła II i usłyszałam głos, który mówił do mnie: „Wstań!”. Wtedy wstałam i zostałam uzdrowiona” – relacjonowała Kostarykanka.  
Nie tylko jedna religia...
... ma w swoich współczesnych kronikach zapisane świadectwa cudownych zdarzeń. Kilka lat temu w Dagestanie na świat przyszło dziecko uznane za cudowne. Na ciele kilkumiesięcznego Alego w niewyjaśniony sposób zaczęły pojawiać się znaki układające się w wersety Koranu.
Zmarły w 2011 roku Sai Baba był hinduskim guru i cudotwórcą, który pod koniec życia miał miliony wyznawców na całym świecie. Guru uważał się za wcielenie Kriszny i... Jezusa. Przypisywano mu nadprzyrodzone moce – materializował święty popiół i kamienie, czytał w myślach, uzdrawiał a nawet podobno wskrzeszał z martwych.
Z kolei brazylijski uzdrowiciel João de Deus (Jan od Boga) nie faworyzuje żadnej religii. Przychodzą do niego przedstawiciele wielu wyznań – również animistycznych i synkretycznych. Ten prosty rolnik uzdrawia w czasie transu lub zabiegów chirurgicznych przeprowadzanych w towarzystwie dyplomowanych lekarzy. Chory może wybrać sposób uzdrowienia – z ingerencją chirurgiczną lub bez.
Wstecz