< Artykuły

Targi książki historycznej w Warszawie

XXIV TARGI KSIĄŻKI HISTORYCZNEJ 26–29.11.2015 r.Arkady Kubickiego, Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum
Miło nam poinformować, że w dniach 26–29 listopada 2015 roku w godz. od 10.00 do 18.00 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum (plac Zamkowy 4) odbędą się, organizowane już po raz dwudziesty czwarty przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum Targi Książki Historycznej.
Na targach swoją ofertę zaprezentuje ponad dwustu wystawców z całej Polski: wydawcy książek historycznych, wydawnictwa muzealne, antykwariaty, instytucje kultury, producenci koszulek patriotycznych, edukacyjnych książek dla dzieci.  Po raz czwarty gościć będziemy wydawców z Białorusi.
W ramach tegorocznych Targów odbędzie się:
•    VI Salon Książki Muzealnej•    IV Salon Książki Białoruskiej•    IV Salon Bibliotek
Targom jak zawsze towarzyszyć będą liczne imprezy: spotkania autorskie, promocje książek, pokazy grup rekonstrukcyjnych, spacery historyczne. Wstęp na Targi Książki Historycznej i wszystkie imprezy jest bezpłatny.
W programie XXIV TKH między innymi:
•    panele dyskusyjne i konferencje m.in.: inauguracja ogólnopolskiego Projektu „Karski my hero”; debata: Walka o dominację w Europie od XV do XXI wieku – spotkanie z prof. Brendanem Simmsem i wiele innych (SPIS IMPREZ TOWARZYSZĄCYCH):•    spotkania ze znanymi historykami i autorami. Na Targach będzie można spotkać: Sławomira Kopra, Iwonę Kienzler, Jerzego Besalę, Krzysztofa Masłonia, Piotra Zychowicza, Annę Marię Anders, Jarosława Molendę, Nikitę Pietrowa, Piotra Semkę laureatów Nagrody KLIO i wielu innych;•    spacery historyczne m.in. Dynastia Wazów i ich kobiety, prowadzenie Iwona Kienzler; Miasto Grzechu: sensacje kryminalne warszawskiej Starówki – organizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22;•    pokazy grup rekonstrukcyjnych, kuchnia polowa;•    lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży; book change;
W ramach współpracy z Biblioteką Publiczną m.st. Warszawy - Biblioteką Główną Woj. Mazowieckiego tworzony jest Katalog OnLine Targów - http://tkh.koszykowa.plOsoby odwiedzające Targi będą miały możliwość korzystania z katalogu na dostępnym na Targach stoisku informacyjnym, własnych urządzeniach mobilnych oraz za pośrednictwem Internetu poza terenem targów.
ROZDANIE NAGRODY KLIO ZA NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĘ HISTORYCZNĄ
Jak co roku targom towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników konkursu o Nagrodę KLIO i wręczenie nagród na najlepszą książkę historyczną. Członkami jury są profesorowie: Tomasz Szarota, Jan Kieniewicz, Tomasz Kizwalter, Henryk Samsonowicz, Janusz Tazbir oraz redaktorzy: Marian Turski i Tomasz Łubieński. Wyniki Nagrody KLIO zostaną ogłoszone podczas otwarcia Targów Książki Historycznej, które odbędzie się 26 listopada (czwartek) o godz. 12.00, w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie - Muzeum. 
Więcej informacji: http://historiaikultura.pl/